Makam Odası Tasarımları | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

Makam Odası Tasarımları

Makam Odası Tasarımlarında Bunlara Dikkat

Kamu ve özel sektörün üst kademelerinde görev alan kişiler için oluşturulan makam odası tasarımları, kişinin yönetim derecesine göre hazırlanabilir. İş verimini düşürmeden uygun ortamlar oluşturmak için profesyonel destek alabilirsiniz. Kurum kimliğine uygun olan eşyaları kullanmanız gereken makam odası tasarımları kapsamında kurumu temsil eden ve aynı zamanda yöneticinin seviyesine uygun unsurların tercih edilmesi gereklidir.

İçeri girenlerin direkt olarak görünebilmesi adına makam odası tasarımları kapsamında makam masası, kapıya en uzak duvara ve sırtı duvara dayalı olacak biçimde yerleştirilir. Işıktan maksimum derecede faydalanabilmek ve dışarıyı net bir şekilde görebilmek adına genellikle bu masalar, pencere kenarında konumlandırılır.

Makam Odası Tasarımlarında Ziyaretçiler Unutulmamalı

Makam masasının önüne konulacak ek masa veya sehpalar, ziyaretçilerin bir yandan çayların yudumlarken diğer yandan çalışabilmelerine olanak sağlamalıdır. Kısa toplantılar için uygun olan makam masası önündeki mobilyaların klasik ev koltuklarından ayrı olması gerektiğini unutmamalısınız. Eğer ortama ağır bir hava katmak istiyorsanız misafir koltuklarını deri kumaşlı seçebilirsiniz.

Makam odası tasarımları kapsamında ortama sanatsal ve saygın bir hava katmak için duvarların duvar kağıdı, motifli işlemeler, çeşitli süslemeler ve tablolar ile de iyileştirilmesi mümkündür. Tüm bunların yanı sıra aydınlatma, koltuk ve masa dışında dekoratif son dokunuşların da gerçekleştirilmesi gereklidir. Makam masasının yakınlarında bulunan bitki, ortamın yumuşatılmasına ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Sadece ortamda bulunan eşyalar değil, aynı zamanda zeminden tavana kadar her bir detayını bütünleştirilmesi gereklidir.

Makam Odası Tasarımlarında Güçlü Etki

Saygın ve dinamik ortamlar oluşturmak için mekanların modern bir çizgiye sahip olması da önemlidir. Makam odası tasarımlarında eğer alanı ikiye bölmek istiyorsanız duvar yerine içerisine kitapların ve dosyaların konulabildiği raflı dolaplar yerleştirmeniz oldukça avantajlı olacaktır. Ofisinizin metrekaresine uygun olan raf ve diğer ekipmanlara ulaşmak için özel mobilya yaptırabilirsiniz. Ortamın akustik konforunun korunması açısından suvar ve zemin kaplamalarında ise yalıtımlı malzemeler tercih edilmelidir. Genellikle büyük ölçekli olan makam odalarında hiç kimse sesinin yankılanmasını istemez. Bu alanlarda oluşturmak istediğiniz profesyonel imaj için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Whatsapp