Küçük Ofis Tasarımları | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

Küçük Ofis Tasarımları

Küçük Ofis Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üretkenliği artıran ve ruh halini iyileştiren ideal tasarlanmış ofisler, başarıda önemli bir etkendir. Her ölçekten ofisin ideal bir şekilde dizayn edilmesi, sağlıklı ve mutlu çalışma ortamlarının oluşturulmasını sağlar. Şık, ilham dolu, yaşam dolu ve işlevsel olarak tasarlanan, herkesin kendini iyi hissedeceği bir atmosfer oluşturmak mümkündür ancak her ofis, fiziksel koşulları nedeniyle size dilediğiniz gibi bir dekorasyon özgürlüğü vermez. Boyut olarak küçük olan ofislerin çok daha dikkatli bir şekilde tasarlanması gerekir. Doğru bir şekilde dizayn edilen küçük ofisler, metrekare dezavantajını avantaja dönüştürmenize olanak sağlar.

Küçük Ofis Tasarımları | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

Küçük Ofis Tasarımları Nasıl Olmalı?

Küçük ofislerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur aydınlatma seçimidir. Açık renkler kullanacağınız küçük ofislerde, ışığı daha fazla yansıtabilir ve ortamın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Soluk sarı, gök mavisi, fildişi ve beyaz gibi renkleri tercih ederek ofislerin çok daha ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygun olan ortamda duvarı boydan boya ayna ile kaplatarak alana bir derinlik atabilirsiniz.

Mekanların olduğundan çok daha geniş görünmesine olanak sağlayan aynalar, küçük ofis tasarımları için büyük bir kurtarıcıdır. Küçük ofis tasarımları dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise mobilyanın boyutlarıdır. Küçük ofis tasarımları için doğru boyuttaki mobilyaları tercih etmek, mekanın da hem işlevsel hem de estetik görünmesine olanak sağlar. Dar ayaklıklar ile desteklenen mobilyalar, ofisinizin daha geniş görünmesine yardımcı olur.

Küçük Ofis Tasarımları | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

Küçük Ofis Tasarımları ile Mekanları Büyütün

Küçük ofis tasarımları kapsamında dikey boşlukları kullanarak ofisinizin her metrekaresinden efektif bir şekilde yararlanabilirsiniz. Küçük ofis tasarımları kapsamında mümkün olduğunca zemin alanı bırakmalısınız. Bunun için eşyaları ve büro malzemelerini yerleştirmek için masanın üzerine veya duvara monte edilen rafları tercih edebilirsiniz. Küçük ofis tasarımlarında aksesuarların da sınırlı tutulması gereklidir. Odanın işlevsel olarak kullanımını zorlaştıran aksesuarlar, estetik bir görünümden daha çok kalabalık oluşturacaktır.

Küçük ofis tasarımları için genel ambiyans da oldukça önemlidir. Ana mobilyaların ve operasyon malzemelerinin doğru bir şekilde konumlandırılması, işverenlerin, çalışanların ve ofisi ziyarete gelenlerin avantajına olacaktır. Siz de küçük ofis tasarımları konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Whatsapp