Küçük Ofis Dekorasyonları | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

Küçük Ofis Dekorasyonları

Küçük Ofis Dekorasyonları Nasıl Yapılmalı ?

Boyut olarak küçük olan ofislerin doğru bir şekilde tasarlanması önemlidir. Küçük ofis dekorasyonları yaparken ofis koltukları, sandalye takımları, masalar, pencereler, kapılar ve çok daha fazlasını bir bütün olarak ele almalısınız. Gerçekleştireceğiz profesyonel bir çalışmada renk geçişlerine de önem vermelisiniz. Konforlu ve geniş bir yaşam olan alanı olarak tasarlamak istediğiniz küçük ofisinizde estetik ve konforu ön planda tutmalısınız. Küçük ofis dekorasyonları, küçük ev dekorasyonu ile karşılaştırıldığında daha meşakkatlidir.

Küçük ofis dekorasyonları yaparken öncelikli olarak ofisinizin stilini belirlemeniz gereklidir. Küçük ofis dekorasyonları kapsamında aksesuar ve eşya seçimini bu stilin dışına çıkmadan yapmalısınız. İhtiyaç listenizi önceden belirleyerek kafa karışıklığının önüne geçebilirsiniz. Örneğin; bekleme odasının olup olmayacağı, toplantı odası için ayrı bir alan ayrılıp ayrılmayacağı, ofisin ortak çalışma alanında kaç adet masanın gerektiği ve kendinize ait odanızın olup olmayacağı gibi konular oldukça önemlidir.

Küçük Ofis Dekorasyonları | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

Küçük Ofis Dekorasyonlarında İlk Adım

Küçük ofis dekorasyonları kapsamında mobilya seçimi, ilk gerçekleştireceğiniz işlemlerden bir tanesi olmalıdır. Dar ayaklıkları bulunan mobilyaları tercih etmeniz ve bu ayaklıkların mobilyaları yerden olabildiğince yükseğe çıkarması ortamın daha ferah görünmesine olanak sağlar. Küçük ofis dekorasyonları kapsamında yönetici ofisi dekore ediyorsanız makam masanızın hemen arkasına göz alıcı bir duvar dekoru ekletebilirsiniz. Bu sayede odanızı ziyaret edenler odanın küçüklüğünden ziyade direkt olarak masanızın arkasında bulunan dekorasyon ürününe odaklanacaktır. Çok dar ve kısa mesafeli alanları boydan boya ayna ile kaplatarak alanın çok daha derin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Küçük Ofis Dekorasyonlarında Doku Çeşitliliği

Küçük ofis dekorasyonları gerçekleştirmek isteyenlerin dekorasyonda doku çeşitliliği ne de önem vermesi gereklidir. Farklı dokuların bir araya getirilmesi, ortaya zengin bir ambiyansın çıkmasını sağlar. Küçük büyük tüm ofisleri taze bitkilerle canlandırmanız da oldukça önemlidir. Canlı bitkiler hem hafıza bakımından olumludur hem de konsantrasyonun artmasına olanak sağlar. Bakımı kolay olan canlı bitkileri tercih ederek küçük ofis dekorasyonları içine entegre edebilirsiniz. Eğer küçük metrekareli ofislerde fazla çalışanınız varsa masaları birleştirmek iyi bir çözüm olacaktır. Masaların arasında paravan koyarak çalışma alanlarını bölmelere ayırmanız oldukça avantajlı olacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Whatsapp