İç Mimarla Çalışmak Neden Önemli? | Edita Mimarlık | İç Mimarlık Tasarım ve Uygulama |

İç Mimarla Çalışmak Neden Önemli?

G eçmişte iç mimarlarla çalışmak bir lüks olarak görünse de günümüzde bir gereklilik haline geldi. En küçük metrekareli alanların bile çok daha işlevsel ve büyük görünmesine olanak sağlayan iç mimarlar, uzmanlık alanında eğitim aldıkları için sadece görsel açıdan avantajlı durumlar oluşturmazlar, aynı zamanda matematiksel olarak da en doğru çözümlere sahip olmanıza yardımcı olurlar.

Mekanlarda farklı bir atmosfer oluşturarak alanların birer kimliğe sahip olmasına yardımcı olan iç mimarlar, oluşturmak istediğiniz ambiyansa benzersiz bir şekilde sahip olmanıza yardımcı olur. Sadece görsel unsurlara değil, aynı zamanda işlevsel unsurlara da önem veren uzmanlar, iklimsel özelliklerden mekanın bulunduğu konuma kadar bir çok değişken faktöre bağlı olarak malzeme seçiminde bulunurlar. Bu sayede tercih ettiğiniz ürünlerin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir ve bütçenizi koruyabilirsiniz.

Gereksiz Malzeme Bütçesinden Tasarruf

Gereksiz malzemeleri satın alarak ofisinizde ve iş yerinizde tekrar tekrar alım yapmak durumunda kalmamak için gerçek bir uzmanla çalışmalısınız. Zamanı ve bütçenizi doğru kullanmak için de tercih edebileceğiniz uzmanlar, taahhüt ettikleri zaman dilimi içerisinde anahtar teslim projeler sunabilir. Proje, tasarım ve uygulama hizmetlerinin tek merkezden sürdürüldüğü iç mimari hizmetlerinde markanızın tarzına ve beklentilerinize en uygun çözümleri sahip olabilirsiniz. Doğru uygulamalar ile projelerinizde nokta atışı yapan iç mimarlar, özellikle ticari amaçlı olarak kullanılan mekanlarda müşteri algısının pozitif yönde dönüştürülmesine yardımcı olur.

Potansiyel müşterilerinizi gerçek müşterilere dönüştürmenize, mevcuttaki müşterilerinizi de sadık birer müşteriye dönüştürmenize yardımcı olan iç mimarlar kısa süre içerisinde tamamladıkları dekorasyon unsurları sayesinde ticarette kaybettiğiniz zamanı kısa süre içerisinde tekrar kazandırırlar. Tek bir kişinin değil, genel tüketici ihtiyaçlarına göre yapılan tasarım uygulamaları, bu sayede şirket verimliliğinin artmasına olanak sağlar. Örneğin; bir raf uygulamasında tüketicilerin ortalama boyu hesaplanarak tam olarak göz hizasında uygun olarak tasarlanan raflar, tüketicilerin ürünü satın alma eğilimini arttıracak özelliktedir. Aynı zamanda kategori bazlı olarak çeşitli renkler ağırlıklı olarak kullanılarak tüketicilerin harekete geçirilmesi sağlanır.

Renk Üzerinden Algı Yönetimi

Kahverengi, insanları hızlı bir şekilde harekete geçireceği için özellikle fast food restoranlarında tercih edilir. Fast food restoranlarında kullanılan kahverengi, insanlara yemeklerini yedikten sonra hızlı bir şekilde kalkmaları gerektiği mesajını verir. Bunun yanı sıra, bu renk kişinin acıkmasını tetikler. Kahverengi örneğinde olduğu gibi diğer sektörlerde de renklerin dilini kullanarak tüketicileri yönlendirecek püf noktalarına sahip olan iç mimarlar, sizlere en iyisini sunma amacıyla faaliyet gösterir. Sadece görüntünün ötesinde değil, matematiksel olarak da tüm alanların doğru bir şekilde işlevsel olarak kullanılmasına yardımcı olan uzmanlar, kaliteli ürünlerin kullanımını sağlayarak malzeme konusundaki bilgisini de uygulamada gösterir. Bu sayede siz malzemeler hakkında araştırma yaparak vakit kaybetmez, ürün ve fiyatlar arasında karşılaştırma yapmak zorunda kalmaz, sadece kendinizi iç mimara emanet ederek işletmenizi değiştirecek çözümlere ulaşabilirsiniz.

Mimari Desteği Uzmanından Alın

Tıpkı mesleklerde olduğu gibi iç mimari çözümlerinde de her şeyi kendiniz yapamazsınız. İşi uzmanına bırakarak kısa sürede doğru sonuçlar alarak bütçenizden de tasarruf etmeniz mümkündür. Normal şartlar altında bireysel olarak satın almak istediğiniz malzemeleri iç mimarlar çok daha uygun fiyatlara alabilirler. Bu nedenle günün sonunda iç mimar için ödediğiniz ücreti amorti edecek çeşitli avantajlara sahip olursunuz. Üstelik alanda kullanılan malzemeler özel olarak sizin için tasarlanır. Bu sayede benzerlerinden ayrışarak farkınızı kolay bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kolay bir şekilde sahip olabileceğiniz özel tasarlanan mobilyalar, işletmenizin ayrıcalığını ortaya koyacak önemli bir görsel unsurdur.

Sektörel Tasarım Seçenekleri

Market gibi hijyenin önemli olduğu alanlarda toz tutmayan ve anti bakteriyel özelliğe sahip olan malzemelerin kullanımı ile uzun ömürlü ve steril alanlar oluşturabilirsiniz. Her sektör için farklı malzeme kullanımı ve farklı tasarımlara sahip olan iç mimarlık firmalarında beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Profesyonel destek alarak kısa süre içerisinde mekanın bir kişiliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir tüketici kitlesine hitap edebilir veya özel olarak hedeflediğiniz bir kitleye ulaşabilirsiniz. Sektörünüze en uygun tasarımlar ile doğru sonuçlar almak için uzman desteğini göz ardı etmeyin, hedeflerinize ulaşmada yardım almaktan çekinmeyin.

Hemen Ara
Whatsapp